Haber

AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum Ümraniye’de Aşure Dağıttı

AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlara aşure dağıttı.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nın Ümraniye ziyaretinin ardından kurum, Alemdağ Caddesi’nde düzenlenen aşure dağıtım programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kurum, birlik ve beraberliğin sembolü olan Aşure ve Muharrem gününün tüm İslam alemine hayırlı olmasını dileyerek, başta Hz.

Ülkede yaşanan doğal afetlerin ardından inanç ve mezhep ayrımı gözetmeksizin 85 milyon kişinin afetzedelerin yardımına koştuğunu kaydeden Kurum, birlik ve beraberliklerini hiçbir zaman bozmadıklarını kaydetti.

Ümraniye Belediyesi’nin ilçenin çehresini değiştirdiğini, her mahalleye, sokağa hizmet verdiğini belirten kurum, “İnşallah bu hizmetlere katkı sağlamaya devam edeceğiz ve hepimizin İstanbul’u için var gücümüzle çalışacağız. Birliğimizi koruyacağız, kalıcı kılacağız.” söz konusu.

Murat Kurum konuşmasının ardından alanda kurulan fırınlarda pişen aşureleri vatandaşlara ikram etti.

Yeniçeri gösterisinin yapıldığı programda Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Programa Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve AK Parti İstanbul Milletvekilleri Tuğba Işık Ercan ve Behiye Eker de katıldı.

mamakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu