Haber

Çeşme’de israf eğlenceye dönüşüyor

Çeşme Belediyesi, hem plastik atık kullanımını azaltan hem de çocukların yüzünü güldüren uygulamayı bu yaz hayata geçirdi. Oran, “200 adet geri dönüşüm malzemesi getiren çocuklarımıza Aquapark’a ücretsiz giriş bileti veriyoruz” dedi.

Sürdürülebilir projeler alanında bir ilke imza atan Çeşme Belediyesi, plastik atık kullanımını azaltmak için geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği projeye yeniden başladı. Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binası’na 200 adet geri dönüşüm malzemesi (cam/pet şişe, metal içecek kutusu) getiren 5-15 yaş arası çocuklara 1 ebeveyni ile birlikte Aquapark’a ücretsiz giriş bileti verilmektedir. geleceği güzelleştirmek ve eğlenmek.

 

200 adet geri dönüşüm malzemesi getirene 1 bilet

Plastik atıksız kent olma yolunda önemli adımlar atan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Sürdürülebilir bir geleceği ancak çevreye duyarlı nesiller ile inşa edebiliriz. Geri dönüşümün önemini çocuklarımıza anlatmak için yaz aylarında eğlenceli bir kampanya düzenliyoruz. 200 adet geri dönüşüm malzemesi getiren çocuklarımız, anne babalarıyla keyifli bir gün geçiriyor. Haydi çocuklar, gelecek sizin elinizde daha güzel olacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yakakent-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu