Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdesi Resmi Gazete’de yayınlandı

ensonhaber.com

Tarihin en değerli adımlarından biri olan Karadeniz gazı geçtiğimiz günlerde ilk kez Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’ne indirildi; Karada 8 bini aşkın, denizde ise 2 bini aşkın personelin görev yaptığı projenin ilk fazında üretilen doğalgaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla devreye alındı.

Törende efsaneleri arka arkaya anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

İlk müjdemizi veriyorum, vatandaşlarımızın mutfaklarında kullandıkları doğalgazı ve sıcak su tüketimlerini bir yıl süreyle ücretsiz veriyoruz. Ayda ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak suyu ve sıcak su tüketimi için gerekli doğalgaz bedeli bir yıl süreyle faturalardan düşülecek. Bu demek oluyor ki aynı zamanda önümüzde yazın geldiğini de hesaba katarsak birçok hane doğal gaz faturasını ödemeyecek.

İkinci güzel haberimiz ise Türkiye genelinde konutlarda doğal gaz tüketimi için bir aylık ücret almayacağız. Yani mutfak ve sıcak suyun yanı sıra ısınma dahil tüm doğalgaz tüketimini bir ay boyunca ücretsiz yapıyoruz. Bu güzel haberin hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.

Resmi Gazete’de yayımlandı

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Mutfakta 25 metreküp doğalgaz tüketimi ve sıcak su kullanımı 24 Nisan 2023’ten 1 Mayıs 2024’e kadar ücretsiz olacak.

24 Nisan ortasında ve 31 Mayıs tarihlerinde konut, ibadethane ve cemevleri için tüm doğal gaz tüketimleri ücretsiz olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu