Haber

Devlet Bahçeli’den Sinan Ateş cinayetine ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kümelenme toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarının başlıkları şöyle:

“Sosyal medyaya yuvalanmış trol teröristlerle MHP’yi baştan çıkarmaya çalışan vatansız, şerefsiz ve alçaklara izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızı alçakça bir cinayete sürüklemeye çalışanlara tamam demeyeceğiz.

Sabrın teslimiyet değil çaba olduğunu göstereceğiz. Bozkırda çakal olup dişlerini gösterip deve gibi vıraklayanlar şunu unutmasınlar; Yalnız kalsam bile davayı bozmayacağım.

“Siyasi kurgu yapanlara sesleniyorum…”

Tek bir yoldaşımı ezdirmeyeceğim, sonu ölse bile duvarda gedik açmayacağım. Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor. Siyasi kurgu yapanlara sesleniyorum ki adayımız belli, kararımız belli.

Davamız ikili, Türk milletinin malıdır. Siyasette şehitlik abidesidir, Turan idealinin yılmaz duruşudur. MHP’yi suç örgütleriyle ilişkilendiren ve Türkiye’ye yönelik hain projelerini hayata geçirmek isteyenlere kesinlikle karşıyız.

Herkes sırasını attığına göre, herkes taşları döktüğüne göre, söz sırası bizde demektir.

“Güpegündüz işlenen bir cinayet var”

MHP, milletinde ve milletinde eritilmiş bir kahramanlık ülküsü. Bilirim ki Allah karı dağına göre verir. 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın Çukurambar ilçesinde vahşice bir suikast düzenlendi.

Sisin dağılmasını, ön ve arkanın netleşmesini beklemeye başladık.

Her gelişmeyi yakından takip etmeye başladık. Güpegündüz işlenen bir cinayet vardı. Yaşanan kanlı saldırının ardından MHP’ye yönelik örgütlü ve örgütlü bir saldırı hız kazandı.

“Yeni bir ayaklanma başlattılar”

Tüm FETÖ’cüler algı operasyonlarıyla partimize karşı yeni bir ayaklanma başlattı.

Cinayetin gölgesi MHP’ye düşürülmek isteniyordu. Bir iç hesaplaşma yaşandığı iddia edildi. Böyle zamanlar, duygusal taşmanın zihinsel yetileri kilitlediği zamanlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu