Haber

Emir Can İğrek ‘Ali Cabbar’ şarkısıyla Bursa’da sahne aldı

Buyruk Can İğrek: “Ali Cabbar şarkısının başına böyle bir şey gelmemişti”

BURSA – ‘Ali Cabbar’ müziğiyle son zamanların en popüler müzisyenlerinden Buyruk Can İğrek, Bursa’da sahne aldı. Cümbüş mekanının açılışında sahne alan İğrek, ‘Ali Cabbar’ şarkısını seslendirmeden önce bir açıklama yaptı; “Dün Trabzonspor’un kullanmasıyla birlikte 4 büyük kulüp de kullandı. Müziğe bir şey olmadı, sosyal medya böyle bir şey.” diyerek şarkının yükselişine değindi.

‘Nalan’, ‘White Skandalalım’, ‘Ağır Roman’, ‘Müzik Kutusu’ gibi hit şarkıları ve haziran ayında çıkardığı ‘Parti İptal’ albümüyle müzik piyasasında büyük ses getiren Emir Can İğrek 2 Ekim 2023’te Bursa’da sevenleriyle buluştu. ile buluştu.

Konserinde hayranlarını ‘Muhalif’ şarkısıyla selamlayan İğrek, sevilen şarkılarını Bursalı izleyicilerle birlikte seslendirdi. İğrek, şarkı aralarında hayranlarıyla sohbet ediyor; “En son 31 Mayıs’ta Bursa’daydık, üç ay oldu.” Hayranlarının hazırladığı pankartları okudu. Sadık hayranlarını da unutmayan İğrek, hikâyesini hepsiyle tek tek anlatarak anılarını dile getirdi.

Dinleyicilerin istekleri şaşırttı

Emir Can İğrek’in sevilen şarkılarından ‘Ağır Roman’ın eski versiyonunun sorulması üzerine İğrek hazırlıksız yakalandı. Ancak kısa sürede başarılı orkestra arkadaşlarıyla birlikte şarkıyı hazırlayan İğrek, hayranlarının isteklerini yerine getirdi.

Şarkıya hiçbir şey olmadı

Sosyal medyada büyük ses getiren ve ‘Parti İptal’ albümü çıktığı ilk günden bu yana herkesin dilinde olan ‘Ali Cabbar’ şarkısını seslendirmeden önce hayranlarıyla sohbet eden başarılı müzisyen İğrek; ‘Dün Trabzonspor kullanıyordu, dört büyük kulüp de kullandı. Bu şarkıya hiçbir şey olmadı. Sosyal medya böyledir. Ama bizim için hala ilk günkü gibi. Sosyal medya böyledir. Dostlar, yıllar geçse de değerini koruyacağına inandığım türkü tarzında bir pop şarkısı.’ ‘Ali Cabbar’ şarkısını söyledi.

Onur Can, Özcan’ı andı

‘Parti İptal’ albümünde 2018 yılında vefat eden meslektaşı ve yakın arkadaşı Onur Can Özcan için yazdığı ‘Can Dostum’ şarkısını seslendirdi. konseri, son albümünde yer alan ‘Can Dostum’ şarkısıyla anısını yaşatmaya devam ediyor.

‘Bıçaklandım’ şarkısını bist yaptı

Buyruk Can İğrek, “Bıçakuldum” şarkısını seslendirdikten sonra seyircilerin “Bir kez daha” diye bağırmasıyla şaşkınlığını gizleyemedi. Kendisine ilk kez tekrar sorulduğunu belirten İğrek, ‘Bıçaklandım’ şarkısını yeniden seslendirdi. İğrek daha sonra hayranlarıyla sohbet etti; ‘Şarkımı ilk kez tekrarlanıyor. Yani burada ‘Partiyi İptal Et’ kalabalığı var. Yani buradaki ekip karanlık ekip. Sonra listede olmayan bir şarkı isteyeceğim.’ ‘Bir Yandan’ şarkısını seslendirdi.

Yaklaşık iki saat sahnede kalan Buyruk Can İğrek, Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu