Haber

İstanbul’da otomobil lastiği çalan şüpheliler yakalandı

Ali AKSOYER/İSTANBUL, İSTANBUL’da kiraladıkları otomobilin lastik ve jantlarını çalan 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin yaklaşık 10 günde 64 lastik ve jant çaldığı belirlendi. Şüphelilerin otomobillerin lastiklerini eski lastiklerle değiştirdiği anlar kameraya kaydedilirken, her iki şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Araç kiralama firmasının yetkilileri, İstanbul’da polise başvurarak, kiraladıkları araçların lastiklerinin değiştirilip çalındığını söyleyerek şikayette bulundu. Hırsızlık Büro ekipleri, başlattıkları soruşturmada, kiralanan araçların lastik ve jantlarının bozuk olanlarla değiştirilerek çalındığını belirledi. Bazı durumlarda ise polis, güvenlik kameralarına yakalanan şüphelileri tespit ederek, şüphelilerin yakalanması için operasyon gerçekleştirdi. Tespit edilen bir konuta yapılan baskında şüpheliler Yunus A. (24) ve Berat B. (25) gözaltına alındı.

Hırsızlık Büro Amirliğinde sorguya alınan şüphelilerin, 16 farklı araçtan 64 lastik ve jant çaldıkları belirlendi. Bu lastikler şüphelilerin deposunda ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan iki şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu