Haber

Karabük’te 23 Nisan kutlamaları

Karabük’te 23 Nisan kutlamaları

Çocuk bandosu eşliğinde öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.

Öğretmen törende bayılan öğrenciyi ambulansa taşıdı.

KARABÜK – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Karabük’te kent meydanında gerçekleştirildi.

Törende Atatürk büstüne çelenk bırakıldı, Karabük Belediyesi çocuk bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Etkinlikler çerçevesinde bir öğrenci bayılırken, öğretmeni kucağındaki öğrenciyi ambulansa taşıdı.

Kutlamalar çerçevesinde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın konuşmasının ardından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Etkinlik ortasında çocukların giydikleri Türk bayraklı elbiselere eşlik ettiği gösteri izleyenlerden büyük beğeni ve alkış aldı.

Törenler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin protokol üyeleri tarafından ödüllendirilmesiyle sona erdi.

Karabük Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Karabük İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı. CHP, MHP, Yeter Partisi ve Yine Refah Partisi Karabük Milletvekili Adayları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu