Ekonomi

Mizuho, yapay zeka donanım pazarında devam eden hakimiyet nedeniyle Nvidia’nın fiyat hedefini yükseltti

Mizuho analistleri, şirketin yapay zeka (AI) bilgi işlem donanımı pazarındaki güçlü konumuna atıfta bulunarak Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisselerinin değeri için 12 aylık tahminlerini 1.180 $’dan 1.275 $’a yükseltti.

“NVDA’nın Hopper platformu ve Blackwell B100/200 serisi için 2024’ün üçüncü çeyreğinden 2025’in ilk çeyreğine kadar olan dönemde elverişli koşullarla karşılaşmaya devam edeceğine inanıyoruz. Buna ek olarak, Computex’te 2026’da kullanıma sunulması beklenen 3nm/Rubin teknolojisinin duyurulması dikkat çekicidir,” diyor analistler raporlarında.

“Ayrıca NVDA’nın, iş ortağı Wistron ile işbirliği içinde geliştirilen ve 1,5 milyon ila 3 milyon dolar veya daha fazla fiyatlandırılan B200 NVL36/72 tam raf çözümleriyle önemli bir pazar çekişi kazanacağını öngörüyoruz. Bu ürünlerin 2025’in ilk yarısında yaygın olarak satışa sunulması bekleniyor ve bu da kazançlarda önemli bir artışa yol açabilir.”

Mizuho ayrıca, Nvidia hisselerinin 7 Haziran’da planlanan 10’a 1 bölünmesinin hisse başına maliyeti düşürerek bireysel yatırımcılar için satın almayı daha cazip hale getireceğini ve bunun da hisse senedi için ek ivme sağlayabileceğini belirtti.

Analistler ayrıca AMD’nin (NASDAQ:AMD) güçlü ürün geliştirme stratejisine, özellikle de yakında piyasaya sürülecek olan MI325/350/400 serisi yongaların tanıtımına dikkat çekti.

HBM4 bellek teknolojisini içeren MI400 serisi ve MI350’nin, MI300 serisine kıyasla yapay zeka çıkarım yeteneklerini 35 kata kadar artırması bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

pulumur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu