Haber

Osmangazi’den Engelli ve Yaşlılar İçin Anlamlı İşbirliği

Sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, Bursa Kuaförler Odası iş birliği ile anlamlı bir protokole imza attı.

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye’nin en kapsamlı projesi olan Osmangazi Belediyesi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM), engelli ve Alzheimer hastalarının hayatını kolaylaştırmak için hizmet veriyor.

Özel gereksinimli vatandaşların rehabilitasyonu için büyük bir ihtiyaca cevap veren merkezden yararlananlar için Osmangazi Belediyesi ve Bursa Kuaförler Odası ortak çalışma başlattı. BARAM’da düzenlenen protokol imza törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra Bursa Kuaförler Odası Başkan Yardımcısı Atınç Alpa ve Nalan Sofulu katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında Osmangazi Engelliler Merkezi (OBAM) ve Alzheimer Gündüz Bakımevi’ne (ALBAM) kayıtlı üyelere kuaför ve kişisel bakım hizmetlerinin ücretsiz olarak verileceğini belirten Önder Mustafa Dündar, “BAREM, Türkiye’de bir ilk, cidden, sosyal belediyeciliğin zirvesi haline geldi. İnsanlar için büyük bir moral kaynağı ve ülkemiz için büyük bir örnek oldu. bu anlamda biz Bursa Kuaförler Odası ile önemli bir iş birliğine imza attık. Burada engelli ve yaşlılarımıza güzel bir hizmet sunacağız. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Bursa Kuaförler Odası Başkan Yardımcısı Atınç Alpa da BAREM’in Türkiye’ye örnek olan eşsiz bir merkez olduğunu belirterek, böylesine değerli bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu