Haber

Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Akşener’in açıklamalarını değerlendirdi.

Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin yaptığı açıklamaya ilişkin, “Bu şekilde iktidara gelen yapı daha önce iktidara gelseydi. Güç, otorite olmadan, Türkiye’nin iktidara geleceğinin kaostan başka bir şey getirmeyeceği açıktır.

Seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine gelen Fatih Erbakan, partisinin ilçe başkanlık binasının açılışına katıldı. Daha sonra esnafı ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı’nı ziyaret eden Erbakan, ardından partisinin Cumhuriyet Meydanı’nda açtığı üye standına geldi.

Burada Erbakan, Akşener’in altılı masanın cumhurbaşkanı adaylığı sürecine ilişkin açıklamasına ilişkin bir gazetecinin sorusuna yanıt verdi:

“Altılı masadan çıtırtılar geldiğini, bu şekilde uzun soluklu bir birliktelik olamayacağını, 6’lıların olduğu bu sofradan ne kendilerine ne de milletimize bir hayır gelmeyeceğini uzun zamandır konuştuk. farklılar ortaya çıkmaya çalışıyor.Masadaki 6 parti bu masanın altında kaldı.Bu imaj, onların ruh halleri,tavırları,işe gelmeden bu işi yürütememeleri,birbirlerine düşmeleri, deyim yerindeyse ani kavgaları milletimiz tarafından görülmektedir.Bu sofradan ve milletimiz görmekte ki sofrada bulunanlardan milletimize bir hayır gelmeyeceği açıktır.Gelen yapı ortadadır. Bu devlet iktidara gelmeden iktidara gelmeden, yetkisi olmadan, yetkisi varsa Türkiye’ye kaostan başka bir şey getirmez.Ne masa başındakilerden ne de millî takımımıza hayır gelir.Milletimizin kurtuluşunun adresi milletimizin kurtuluşudur. Geçmişte olduğu gibi yine Milli Görüş ve Refah Partisi. “

Erbakan, “İkinci tip seçim olursa Refah Partisi yine hangi tarafta yer alacak?” Soru şu ki, “Refah Partisi inşallah ikinci tipte kalır ve inşallah kendi adayımızı pekiştiririz.” o cevapladı.

Gazeteciler, “Kendi adayımız derken, bu üçüncü bir tablo mu?” sorusu üzerine Erbakan, “Refah Partisi olarak yeniden seçime giriyoruz. Kendi cumhurbaşkanlığı adayımızı da kendimiz çıkarıyoruz. Bu olduğu zaman sıradan Refah seçmeni kendi adayımıza, kendi partimize sahip çıkacaktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu