Haber

TBMM 28. Dönem Milletvekillerinin Kayıtları Bugün Devam Ediyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde milletvekili seçilenlerin kayıt işlemleri devam ediyor. MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık ve MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora bugün kayıt işlemlerini yaptırdı.

MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık ve MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, bugün TBMM’ye kayıt işlemlerini yaptırmak için geldi. Kayıt işleminin ardından konuşan MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, şunları söyledi:

“UZUN BİR ARADAN SONRA ÇANKIRI’NIN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ OLARAK TEMSİL ETMİNİN GURURUNU YAŞAYACAĞIM”

“Uzun bir aradan sonra ilk kadın milletvekili olarak Çankırı’yı ​​TBMM’de temsil etmekten gurur duyacağım. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasıyla birlikte ilk kez Çankırı’yı ​​Meclis’te Hatice Özgener Hanım temsil etti. zaman 1934’tür. Bundan sonra Çankırı’da Türkiye’den kadın milletvekili yoktur. Bu noktada benim için gurur kaynağı olacaktır. Bu dönem de Meclis’te hemşehrilerimi gururla temsil edeceğim.”

Yılık’ın ardından kayıt işlemlerini tamamlayan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, şunları söyledi:

“İnşallah Meclisimizin açıldığı andan itibaren Cumhur İttifakı’nın Meclis’teki güçlü temsili ile yeni yasama yılı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin milletimiz lehine tamamlanmasıyla birlikte keyifli bir yasama yılı geçireceğiz. Milletimize hayırlı olsun. Milletimiz ve vatanımız.”

Kaynak: ANKA / Güncel

habersultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu