Haber

Trafikten kaçınmak için konsere başkanlık helikopteriyle gitti: ‘Milyonlarca insana hakaret’

Filipinler’de Başkan Ferdinand Marcos Jr.’ın başkentteki trafikten kaçınmak için helikopterle konsere gitmesi ortalığı karıştırdı. İngiliz rock grubu Coldplay’in konserine helikopterle giden Marcos, sosyal medyada eleştirilere maruz kaldı. Sosyal medya kullanıcıları eyalet liderini vergi mükelleflerinin parasını israf etmekle suçladı ve insanların her gün işe gidip gelmek için Metro Manila’yı kullanmanın “hakaretine katlanmak zorunda kaldıklarını” söyledi.

‘MİLYONLARCA FİLİPİNLİ’YE HAKARET’

Söz konusu durumu ‘her gün işe gidip gelen milyonlarca Filipinliye ağır bir hakaret’ olarak nitelendiren kullanıcı Renato Reyes, yakın zamanda yapılan uluslararası bir araştırmada Manila’nın en kötü trafiğe sahip şehirler arasında yer aldığını ekledi.

Navigasyon ve haritalama şirketi TomTom’a göre Manila, 55 ülkedeki 387 şehir arasında ‘dünyanın en kötü’ trafiğine sahip. Endekse göre başkent bölgesinde 10 kilometrelik yolculuk ortalama 25 dakika 30 saniye sürüyor.

‘GÜVENLİK TEHDİTİ OLUŞTURUYOR’ DEDİLER

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘trafik durumunun güvenlik tehdidi oluşturduğu’ gerekçesiyle böyle bir güzergahın tercih edildiği belirtildi. Filipin Cumhurbaşkanlığı Güvenlik Kümesi, konserin düzenlendiği Filipin Arena’ya 40 bin konser seyircisinin gittiğini, bunun da “rota boyunca öngörülemeyen trafik sorunlarına yol açtığını” belirtti.

Konserin ardından Coldplay’in solisti Chris Martin de Manila trafiğine ilişkin bir paylaşım yaptı. Seyircilere teşekkür eden Martin, “Burada bulunarak tüm bu saçmalıkların üstesinden gelme çabasını gösterdiğiniz için teşekkür ederim.” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu