Haber

Çin’de Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi Açıldı

PEKİN, 18 Kasım (Xinhua) — Ulusal dev panda koruma ve araştırma merkezi Cuma günü Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinin başkenti Chengdu’da açıldı. Merkez, dev panda araştırmalarında işbirliği ve etkileşim için dünya çapında bir platform olarak işlev görecek.

Merkez, Çin Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi ile Chengdu Dev Panda Yetiştirme ve Araştırma Üssü’nün kaynaklarını birleştirerek ülkenin her yerinden önde gelen dev panda araştırma ekiplerini bir araya getiriyor.

Çin Ulusal Ormancılık ve Otlak İdaresi’ne göre merkez, dev bir panda koruma akademik komitesi ve ulusal bir inovasyon ittifakı kurdu. Merkez, önemli bir dev panda laboratuvarı kuracak ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan diğer hayvanlar için de benzer laboratuvarların kurulmasını teşvik edecek.

Çin Ulusal Ormancılık ve Otlak İdaresi, Sichuan Eyaleti Ormancılık ve Otlak İdaresi ve Chengdu belediye hükümeti, dev panda savunma ve araştırma fonu için ortaklaşa 110 milyon yuan (15,2 milyon ABD Doları) tutarında bir başlangıç ​​sermayesi tahsis etti.

Milli parklardaki yabani dev panda popülasyonunun ve habitatının korunması ve esaret altındaki panda popülasyonunun genetik çeşitliliğinin geliştirilmesi amacıyla önemli teknolojilerin kullanıldığı iki değerli araştırma projesi başlatıldı.

Merkez tarafından her iki yılda bir dev pandaların korunmasına yönelik uluslararası bir forumun yanı sıra çeşitli araştırma işbirlikleri ve kültürel etkileşim etkinlikleri düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu