Teknoloji

Epic Games, Horizon Chase geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldı

 
Epic Games, Brezilya merkezli Horizon Chase serisinin geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldığını duyurdu. Bu satın alma, Epic Games’in Nisan 2022’de AQUIRIS stüdyosuna yaptığı yatırımda atılım yapmasının ardından yapıldı. Yeni stüdyo, gelecekte duyurulmamış çok platformlu oyunlar geliştirecek.
  
Yeni grupla Brezilya stüdyosunun temelleri atılıyor
 
 
 
Epic Games tarafından satın alınan AQUIRIS grubu, Latin Amerika merkezli ilk Epic Games stüdyosu olan Epic Games Brasil’in (Brezilya) temelini oluşturacak. AQUIRIS ekibi hem gelecekte çıkacak yeni oyunlar için destek sağlayacak hem de Fortnite oyununa yeni içerikler ve sosyal deneyimler kazandıracak.
 
Öte yandan Epic Games’in oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Alain Tascan, bu satın almayla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda şunları söyledi:
 
“AQUIRIS ekibinin ilgi çekici ve yenilikçi oyun geliştirme tarzını yakından gördük. Bu doğrultuda onları Epic Games’e davet etmekten heyecan duyuyoruz. Epic Games Brasil’in kurulmasıyla hizmet yelpazemizi genişleteceğiz ve Latin Amerika’da varlığımızı sürdüreceğiz. kalıcı.”

haberbahcesaray.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu