Haber

İBB, İSKİ Yenikapı Havzası Atıksu, Yağmursuyu ve Dere Islahı Yatırımlarının Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) İSKİ Yenikapı Havzası Atıksu, Yağmursuyu ve Dere Islahı Yatırımlarının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ara vermeden her gün yeni projelerle İstanbul’un her noktasında olduklarını söyledi.

Çözülemeyen sorunları çözerek o sorunları ortadan kaldırmanın gururunu yaşadıklarını belirten İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Mesela şehrimizde belki de en utanç verici görüntülerden biri olan sel ve taşkınlar artık büyük ölçüde yaşanmamaya başladı. Bazı eksiklikler kaldı. Bunları tamamlayacağız. Geçmişte gazete ve sosyal medya haberlerinde okumuştuk. ‘İstanbul’da 13 saat aralıksız yağmur yağdı.’ “Ve çeşitli noktalarda saatlerce şiddetli yağmur yağdığını gördük ama gördük ki sevgili İstanbul’um, geçmişte kötü manzaraların yaşandığı o mahalleler, o sokaklar hiç sel ve su baskını yaşamadı.”

İmamoğlu, temelini attıkları projeyle Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan, Esenler, Bayrampaşa ve Zeytinburnu ilçelerinde yaşayan 2 milyon 474 bin 793 kişinin geçmişte yaşanan sel ve su baskınlarından kurtulacağını açıkladı.

“Toplumun tabanında bir ittifak kurma konusunda çok tartışmacı bir insanım.”

Programın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, ittifakla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

“Geçmişte ittifak yaptığımız ve halen o ittifakın Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu olarak, ittifakın hem siyasi olarak hem de toplum tabanında kurulması konusunda son ana kadar çok iddialı olduğumu söylüyorum. Son an. Bu konudaki tezimi son ana kadar sürdüreceğim. Umarım öyle olur.” “Önce tabanda büyük bir ittifak, sonra üst siyasi ittifak kuralım ama bir taraf eksik olsa bile benim en çok önemsediğim şey milletin gönlünde kuracağımız büyük ittifaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu