Ekonomi

İngiltere Maliye Bakanı: Hepimiz düşük büyüme tuzağındayız

Maliye Bakanı Hunt, Sky News’e “Sadece İngiltere değil, Avrupa, ABD, Kanada, Japonya. Hepimiz çıkmamız gereken düşük büyüme tuzağındayız.” sözünü kullandı.

Hunt, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) iddialarına göre İngiltere’nin uzun vadeli büyüme oranının Fransa, Almanya ve Japonya’dan daha yüksek olduğunu hatırlattı.

Bakan Hunt, Güz Dönemi Bütçe Planındaki önceliklerine de değinerek, “Gelecek Güz Dönemi duyurusunda, bu düşük büyüme tuzağından nasıl kurtulacağımızı ve en girişimci ülkelerden biri haline geleceğimizi gösteren bir plan göreceksiniz” dedi. dünyadaki ekonomiler. İşte istediğimiz bu.”

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s’tan hafta başında yapılan açıklamada, “İngiltere’de imalat sanayindeki düşüş bu yılın Temmuz ayında kötü bir dönüş yaptı; Üretim çıktısı, istihdam ve (sektörde) yeni siparişlerdeki daralma hızlandı.” terim bulundu.

Alianz Başekonomisti Mohamed El-Erian, BBC Radio 4’te İngiliz ekonomisine bakışla ilgili olarak, “İnsanlar artan konut kredilerinin, şirketler yüksek borçlanma maliyetlerinin acısını çekiyor. Küresel faaliyet de yardımcı olmuyor. Evet, gerçekten bir resesyona girme riskimiz var.” Sözlerini kullandı.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) dün politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 5,25’e yükselttiğini açıkladı.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, politika faizinin 25 baz puan artırılarak yüzde 5,25 seviyesine çıktığı bildirildi.

Böylece siyasi faiz oranı son 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

haber-cumra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu