Ekonomi

JPMorgan dört Türk bankasını negatif izlemeye aldı

JPMorgan, Türk banka hisselerine ilişkin temkinli bir analiz paylaştı. JPMorgan analistleri Mehmet Sevim ve Samuel Goodacre tarafından hazırlanan 23 Ocak tarihli analizde Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi’nin ‘Negatif Katalizör İzleme’ listesine dahil edildiği bildirildi.

Türkiye’deki makroekonomik normalleşme sürecinden heyecan duyduklarını belirten banka yetkilileri, uzun vadede bankacılık sektörü açısından olumlu bir görünüm beklediklerini ancak Türkiye’de bankacılık endeksinin yılbaşından bu yana geçen yıla göre yüzde 12 arttığını hatırlattı. CEEMEA bölgesindeki banka hisseleri. Bu çerçevede banka yetkilileri dördüncü çeyrek bilanço dönemine temkinli yaklaştıklarını ifade etti.

Bankanın analizi, temel operasyonel eğilimin kısa vadede bozulabileceğini öngörse de, döviz korumalı mevduatların iade edilmesine yönelik çabaların ek bir risk oluşturduğunu ifade etti.

Bankanın yaptığı analiz sonucunda Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi’nin yatırım önerisi ‘nötr’ olarak belirlendi.

JPMorgan, değerlendirmesine rağmen Akbank ve İş Oburu için hedef fiyatı sırasıyla 42 TL’den 45 TL’ye, 26,20 TL’den 30 TL’ye çıkardı.

JPMorgan analizinde Garanti BBVA ve Yapı Kredi’nin hedef fiyatı düşürüldü. Buna göre banka, Garanti BBVA’nın hedef fiyatını 73,50 TL’den 72,40 TL’ye, Yapı Kredi’nin hedef fiyatını 28 TL’den 27 TL’ye düşürdü. (EKONOMİK HİZMET)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu