Ekonomi

Kazanç çağrısı: Cielo bugün rekor gelir bildirdi

Cielo (kod kodu: CIEL3.SA), Temmuz 2022’den bu yana 20 puanlık artışla Net Tavsiye Skorunda (NPS) tarihi bir rekor kırarak 2023 için 2,1 milyar BRL net kâr açıkladı. Etkinlik sırasında CEO Estanislau Bassols, şunları vurguladı: Cielo Tap ve kentsel mobilite çözümleri gibi yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere şirketin müşteri deneyimine, kârlılığa ve dijital dönüşüme odaklanması. Cielo, pazara çıkış süresini kolaylaştırmak için teknolojiye yatırım yapıyor ve satışları desteklemek ve bankalara odaklanmak için yılın ikinci yarısında 300 işçiyi daha işe almayı planlıyor. Şirket ayrıca satış kanallarını daha küçük perakende müşterileri hedef alacak şekilde yeniden düzenliyor ve hacimleri artırmak için daha yüksek operasyonel verimlilik ve daha uygun fiyatlandırma bekliyor.

Temel Çıkarımlar

 • Cielo, 2023’te 2,1 milyar BRL net kâr elde etti.
 • Şirket, müşteri memnuniyetinin arttığını gösteren NPS’de tarihi bir artış kaydetti.
 • Piyasaya sürülen yeni ürünler arasında Cielo Tap ve kentsel mobilite analizi yer alıyor.
 • Cielo, yeni tahlilleri pazara daha hızlı sunmak için teknolojiye ve süreçlere yatırım yapıyor.
 • Satışları desteklemek için yılın ikinci yarısında 300 işçi daha işe almayı planlıyor.
 • Şirket, daha küçük perakende müşterilere odaklanmak için satış kanallarını yeniden düzenliyor.
 • Operasyonel verimlilik ve daha yeterli fiyat kontrolünün hacimleri artırması bekleniyor.

Şirket Görünümü

 • Cielo, 2024 yılında yeni ürünlere ve küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) segmentine odaklanmayı hedefliyor.
 • Şirket, dijital dönüşüm ve operasyonel verimliliği artırma sürecindedir.
 • Ön ödemeli ürünlerin yaygınlığını artırmak için avcılık ve çiftçiliği dengelemeye yönelik bir strateji uygulanıyor.

Ayı’nın Öne Çıkan Noktaları

 • Şirket kısa vadeli yatırım baskılarıyla karşı karşıya kaldı.
 • Daha büyük müşterilere yönelik stratejik değişim nedeniyle ön ödemeli kitapların penetrasyonunda bir azalma oldu.

Yükselen Değer Puanları

 • Cielo rekor yüksek gelir ve güçlü bir portföy bildirdi.
 • Şirketin 1 milyar BRL’nin üzerinde nakit rezervi var.
 • Büyük hesap segmentindeki fiyat rekabeti daha kontrollü hale geldi.
 • KOBİ segmentinde istikrarlı fiyatlar ve dengeli piyasa esnekliği görüldü.

kaçırıldı

 • Olumlu sonuçlara rağmen kanallarda, satış gücü hacminde ve süreç yönetiminde hala iyileştirmeler yapılabilir.

Soru-Cevap Öne Çıkanlar

 • Halka açık geri alım teklifi ve KOBİ segmentindeki verimlilik hakkında sorular soruldu.
 • Şirket, Cateno ile potansiyel özelleştirme ve entegrasyon konusunu görüşerek, iki şirket arasında stratejide herhangi bir değişiklik ve operasyonel sinerji olmadığını belirtti.
 • Mevcut stratejinin sonuçlarına bağlı olarak üçüncü bir işe alım dalgası düşünülüyor.

Cielo’nun ilgi daveti, güçlü bir mali performansa ve KOBİ segmentindeki konumunu iyileştirmeye yönelik stratejik bir odaklanmaya sahip, dönüşümün ortasında bir şirket olduğunu ortaya koydu. Şirket yönetimi, stratejilerine ve operasyonel verimliliği ve pazar payını artırmaya yönelik alınan önlemlere güven duyduğunu ifade etti. Yeni ürünler ve dijital dönüşüme olan güçlü bağlılığıyla Cielo, önümüzdeki yıl da büyüme seyrini sürdürmeye hazırlanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Cielo’nun son performansı ve stratejik girişimleri, özellikle InvestingPro’nun en son ölçümleri göz önüne alındığında, şirketi yatırımcılar için cazip bir varlık olarak konumlandırdı. Şirketin Piyasa Değeri 2,73 milyar USD gibi güçlü bir seviyede olup, 7,26 gibi çok düşük bir F/K Oranı ile desteklenmektedir. Bu değerleme, şirketin varlık odaklı yatırımcılara hitap edebilecek düşük faiz oranıyla işlem yaptığını gösteriyor.

Cazip değerlemeye ek olarak Cielo, art arda 16 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürerek hissedar getirilerine yönelik güçlü bir taahhüt sergiledi. Mevcut Temettü Getirisi %3,65 olup son dönemdeki temettü artışı %8,14’tür; Bu, gelir arayan yatırımcılar için güven verici bir işaret olabilir.

InvestingPro İpuçları, Cielo’nun Finansal Hizmetler sektöründeki önemini ve son on iki ayda kârlılığı koruma becerisini daha da vurguluyor. Ayrıca şirket, son altı ayda %20,49’luk değerli bir fiyat artışı yaşadı; bu da olumlu bir piyasa havasına işaret ediyor.

InvestingPro, Cielo’nun performansını ve potansiyelini daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için ek ipuçları sunuyor. Şirketin finansal durumu ve geleceğe yönelik beklentileri hakkında daha fazla bilgi sağlayabilecek 6 InvestingPro İpucu daha var. Bu ipuçlarına erişmek ve 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim elde etmek için https://www.investing.com/pro/CIOXY adresini ziyaret edin SFY24Kupon kodunu kullanarak veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirimden yararlanabilirsiniz. SFY241 Kupon kodunu kullanmayı düşünün. Bu bilgi, Cielo hakkında bilinçli bir yatırım kararı vermede çok değerli olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu