Yaşam

MODA DÜNYASININ RADARINDA: ŞEFFAF ÖRGÜ ÇUBUKLAR

Her yıl gardırobunuzda mutlaka bulunması gereken bir ayakkabı ortaya çıkıyor. Radarımızda her kız tarafından giyilen Adidas Samba’nın ardından şeffaf file babetler beklenmedik bir görünüm oluşturuyor. Sokak modasını ele geçiren bu ayakkabı trendi, son birkaç yıldır moda dünyasının radarında olan babetlerin bir evrimi olarak karşımıza çıkıyor.

Silüeti tuhaf görünebilir ancak bu ayakkabılar son aylarda sayısız tasarımcının koleksiyonlarında ve dolayısıyla sokak stillerinde görülüyor. Akımın öncüleri olan The Row, Alaia, Khaite, Christopher Esber ve pek çok tasarımcı, trende büyük bir ilgiyle yaklaşıyor.

Instagram’ın ünlü kızları, bu ayakkabı trendinin gardırobunuzdaki neredeyse her şeyle uyumlu olabileceğini kanıtlıyor. Moda tutkunları arasında adeta bir trend haline gelen bu ayakkabılar, denim şortlardan kabarık elbiselere kadar her şeyin altına giyiliyor.

Beklenmedik bir kumaşı zamansız bir silüetle birleştirdiğinizde stil seçenekleriniz neredeyse sonsuzdur. Daha rahat bir kombin arayışındaysanız fileli düz ayakkabıları jean pantolonunuzla kusursuz bir şekilde kombinleyebilir, favori sporcunuzla görünümü tamamlayabilirsiniz.

Daha gösterişli bir şey istiyorsanız file ayakkabıları en sevdiğiniz askılı elbise veya slip elbiseyle eşleştirin.

Başlangıçta çoğumuz bu tartışmalı, dikkat çekmeyen trende biraz tereddütle yaklaştık. Ancak artık resmi olarak ilk baştaki tereddütlerimizi geride bıraktığımızı ve (çoğumuzun) şeffaf ayakkabıların bir kıyafete eklendiğinde yarattığı şaşırtıcı derecede şık ve sofistike görünümden tamamen etkilendiğimizi söyleyebiliriz.

Örgü ayakkabı trendi birçok trendin birleşimi olarak ortaya çıktı; Transparan giysiler bu sene her yerdeydi ve file çoraplar beklenmedik bir şekilde moda oldu. Ayrıca çoğunlukla balerin silüetlerinde file ayakkabılar görüyoruz; Balletcore trendi ilk ortaya çıktığı günden bu yana her trende ilham verecek gibi görünüyor.

Beyaz tişört, siyah çapraz çanta, kot pantolon ve alışılagelmiş örgü ayakkabıların kolay kombinasyonu, sessiz lüksün somut örneğini temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu