Haber

Muğla’da düzenlenen Türkiye Tekvando Şampiyonası başladı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen Türkiye Tekvando Şampiyonası başladı.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun etkinlik programında yer alan ve büyükler kategorisinde düzenlenen etkinliğin töreni Menteşe Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Şampiyona erkeklerde 54, 58, 63, 68, 74, 80, 87 ve +87 kilo, kadınlarda ise 46, 49, 53, 57, 62, 67, 73 ve +73 kiloda yapılıyor.

Programın açılışında konuşan Muğla Valisi İdris Akbıyık, şampiyonanın Muğla’da yapılmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

Muğla’nın turizmin yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri ile de ön planda olduğunu belirten Akbıyık, “Son yıllarda Muğla’da turizmden sanata, kültürden spora birçok organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Gençlerimiz Avrupa’da ve dünyada sporun her alanında ülkemizin güvence kaynağıdır.” söz konusu.

Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, 2023 yılında da başarılarını devam ettirmek için düzenlenen şampiyonada gençlerin kıyasıya mücadele edeceğini ve milli gruba girmeye hak kazanacağını kaydetti.

Şahin, “Birlik ve beraberliği sağlayarak, çocuklarımızın yüreğinde vatan sevgisini yeşerterek 2024 Paris Olimpiyatları’nda önemli derecelere imza atacağız. Hiçbir olimpiyattan eli boş dönmedik. Katılmayı hak ettik.” Paris Olimpiyatları dünyada bir ilk olacak ve umarım oradan da önemli derecelerle döneceğiz” dedi. dedi.

Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, ev sahipliği yaptıkları şampiyonaya 70 ilden 571 kulübün ve 2 bine yakın sporcunun katıldığını belirtti.

Muğla’nın bir spor organizasyon kenti olduğunu vurgulayan Açıkbaş, yılda 642 organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Akbıyık, Federasyon Başkanı Şahin ve protokol üyeleri, yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Şampiyona 21 Ocak’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu