Ekonomi

Sanayi esnafına 112 dükkan satışta

Düzce Belediyesi, eski sanayi bölgesini daha nezih bir ortama taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. Beslanbey bölgesinde 63 dönüm arazide çalışmalar devam ederken, ilk etapta yer alacak 112 dükkanın satışına başlandı.

Faruk Özlü’nün kentsel dönüşüm ve sağlıklı kentleşme anlayışını geliştirmek amacıyla başlattığı en değerli projelerden biri olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Çağdaş Sanayi Sitesi, kesintisiz devam ediyor. Beslanbey’de TOKİ’den satın alınan 63 dönümlük arazide altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından inşaat aşamasına gelen dükkanların satışına başlandı.

Yeşil sanayi anlayışıyla kurulacak işyerlerinin elektrik ihtiyacı çatılarına konulacak güneş panelleri ile sağlanacak. Ayrıca bölgede kreş, restoran, kafeterya, mescit ve sosyal yaşam alanları da bulunacak.

İki farklı seçenek var

İlk etapta 112 dükkana eski sanayi çarşı esnafına öncelik verilecek. Lider Özlü, işyerlerinin 2023 Ağustos’ta teslim edileceğini açıkladı. Halen üretimi devam eden 96 metrekare zemin, 24 metrekare asma kat ve 100 metrekare büyüklüğündeki işyerleri için 1 milyon 750 bin TL fiyat belirlendi. 120 metrekare, köşe işyerlerinin fiyatı ise 1 milyon 950 bin TL. Ayrıca belirlenen fiyatların 2023 Mart ayı sonuna kadar sabitleneceği belirtildi. – DÜZCE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu