Ekonomi

Togg’dan akıllı cihaz pasaportu

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Barselona’da düzenlenen blockchain konferansı Avalanche Summit 2023 etkinliğinde, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanında akıllı cihaz pasaportu ve pil pasaportunun da yer alacağını duyurdu.

Togg tarafından yapılan açıklamaya göre Togg CEO’su Karakaş, kullanıcılara blockchain- tabanlı akıllı sözleşmeler. Nasıl faydalanabilecekleri konusunda çalışmalarını paylaştı.

Dünyada bir ilk olan akıllı cihaz entegreli dijital varlık cüzdanını Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te duyurduklarını hatırlatan Karakaş, “Avalanche üzerinde geliştirdiğimiz bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişebiliyor. , sadakatle görüntüleyin, blockchain tabanlı oyunları akıllı bir şekilde saklayın ve aktarın.Cihazda oynayabilmek de dahil olmak üzere sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahiptir.

Şimdi bu cüzdanda ilk kez akıllı cihaz pasaportu ve pil pasaportu oluşturuyoruz. Bu pasaport sayesinde kullanıcılar, cihaz segmentlerinin değişimi, hizmet bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye blockchain üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde erişebilecekler. Modüllerin nereden üretildiği, bakım tarihine kadar akıllı cihazla ilgili her türlü bilgiye anında sahip olabilecek.”

Pil pasaportunu da kullanıcıların hizmetine sunacaklarını belirten Karakaş, şöyle konuştu:

“Farasis Enerji iştirakinde güç depolama çözümleri geliştirmek için kurduğumuz Siro Silk Road Pak Power Storage Technologies’in ürettiği pillerin pasaportunu elektrikli araçların pilleri ile ilgili tüm bilgileri içeren bir belge olarak düşünebilirsiniz. pilin üretim tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık durumuna kadar pek çok bilgi içermektedir.

Bu bilgilerin blok zincirinde tutulması, pilin kaynağının doğrulanmasına ve izlenebilirliğin sağlanmasına yardımcı olur. Aynı şekilde karbon salınımı ve sürdürülebilirlik performansı gibi takip edilmesi gereken bahisler de izlenebilir hale geliyor.

Bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek için güçlü iş ortaklıkları ile blockchain teknolojisi konusundaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yenilikçi çözümlerimizle kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu