Yaşam

Tony Soprano, Tyrion Lannister, Selina Meyer! Variety Dergisi’ne Göre HBO Tarihinin En İyi Dizi Performansları

Merhabalar. Variety mecmuası HBO televizyon kanalında yayınlanan dizilerdeki rolleriyle en yeterli performansı gösteren oyuncuları listeledi. Bu içerikte biz de HBO dizilerini ve kurgusal karakterler hakkındaki bilgileri derledik.

İyi okumalar dilerim.

Kaynak: https://mobile.twitter.com/wannamovie…

1. Tony Soprano rolüyle James Gandolfini

Anthony John Soprano, James Gandolfini tarafından canlandırılan ve HBO televizyon drama dizisi The Sopranos’ta yer alan kurgusal bir karakterdir. Soprano, İtalyan-Amerikan Mafyasının bir üyesidir ve özellikle dizinin ilerleyen bölümlerinde, North Jersey suç ailesinin patronu olarak hareket eder.

2. Nora Durst rolüyle Carrie Coon

Carrie Coon’un canlandırdığı Nora Durst, kocasını, oğlunu ve kızını Sudden Departure denilen olayda kaybeden bir eş ve anne rolündedir. Matt’in kız kardeşidir ve daha sonra Kevin’in ortağı ve Lily’nin üvey annesidir. Perrotta’nın 2011’de aynı adlı romanından uyarlanan dizi, dünya nüfusunun %2’sinin yok olmasına neden olan global bir olaydan üç yıl sonrasında başlıyor.

3. Selina Meyer rolüyle Julia Louis-Dreyfus

Selina Catherine Meyer, HBO televizyon güldürü dizisi Veep’te Julia Louis-Dreyfus tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Louis-Dreyfus, bu rolle eleştirmenlerden övgü topladı. Meyer, eski bir Amerika Birleşik Devletleri Senatörü ve başarısız bir cumhurbaşkanlığı adaylığının akabinde Amerika Birleşik Devletleri lider yardımcısıdır.

4. Omar Little rolüyle Michael K. Williams

Omar Devone Little, Michael K. Williams tarafından canlandırılan HBO drama dizisi The Wire’da kurgusal bir karakterdir. Sık sık sokaktaki uyuşturucu satıcılarını soyan kötü şöhretli bir Baltimore hırsızıdır. Baltimore çevresinde, elinde av tüfeği, büyük kalibreli tabancası, kurşun geçirmez yeleği, yüzündeki yara izi ve hedefleri takip ederken ‘The Farmer in the Dell’ ıslığıyla efsane bir karakterdir.

5. Tyrion Lannister rolüyle Peter Dinklage

Lord Tyrion Lannister, Game of Thrones’ta Amerikalı aktör Peter Dinklage tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Tyrion, Westeros’un kurgusal kıtasındaki en zengin ve en güçlü ailelerden biri olan Lannister Hanesi’nin reisi Lord Tywin Lannister’ın en küçük çocuğudur. Tyrion bir cüce olarak doğduğu ve annesi doğum sırasında öldüğü için küçümsenir.

6. Arabella rolüyle Michaela Coel

I May Destroy You,  HBO için Michaela Coel tarafından yazılan ve yönetilen bir İngiliz kara komedi-drama televizyon dizisidir. Dizi, ağırlıklı olarak Siyahi İngiliz oyuncu kadrosuyla Londra’da geçiyor. Dizide Coel, tecavüze uğradıktan sonra hayatını tekrar kurmaya çalışan ve genç bir muharrir olan Arabella rolünü canlandırıyor.

7. Rustin “Rust” Cohle rolüyle Matthew McConaughey

Rustin Spencer ‘Rust’ Cohle, HBO’nun antoloji televizyon dizisi True Detective’de Matthew McConaughey tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Ortağı Martin ‘Marty’ Hart ile birlikte Louisiana Eyalet Polisi (LSP) için bir cinayet dedektifi olarak çalışıyor. Dizi, Cohle ve Hart’ın Louisiana’da seri katil avını husus alıyor.

8. Celeste Wright rolüyle Nicole Kidman

Big Little Lies, Liane Moriarty’nin 2014 yılında yayımlanan aynı adlı romanına dayanan bir Amerikan drama televizyon dizisidir. Dizide Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern ve Zoë Kravitz California’da bir cinayet soruşturmasına karışan beş bayanı canlandırıyor. Nicole Kidman da Celeste Wright rolüyle bu oyunculardan biri.

Siz bu dizi oyuncularından hangisinin performansını başarılı buluyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu