Haber

Yarkadaş: Akşener’in Mansur Yavaş’ı aday yapmak istediği bir sır değil

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda görüştüğü savıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Yarkadaş, “Akşener ve o toplantıya katılanlar ‘Biz böyle bir görüşme yapmadık’ derlerse kimlerin olduğunu söylerim. İYİ Parti’nin çok önemli bir ismi aradı ‘Söylediklerinin eksiği var, fazlası yok’ dedi. O yüzden bazı televizyonlara, gazetecilere ‘Böyle bir görüşme yapmadık’ derlerse isimleri açıklarım, Akşener’in Mansur Yavaş’ı aday yapmak istediği bir sır değil” tabirlerini kullandı.

Yarkadaş daha evvel Akşener-Yavaş görüşmesiyle ilgili şunları söylemişti: “İYİ Partililerden edindiğim bilgiye göre Meral Hanım ve Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde dar bir grupla oturup konuştular ve iddiaya göre Meral Hanım, Mansur Bey’e ‘Adaylık düşünüyorsanız çıkın biz de sizi destekleyelim’ diyor. Mansur Bey, Meral Hanım’ın bu sözlerinden sonra bir 10 saniye susuyor, herhangi bir cevap vermiyor, herhangi bir yorum yapmıyor.”

Yarkadaş’ın argümanlarıyla ilgili siyasilerden şimdi bir açıklama gelmedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu