Yaşam

Zümrüdü Anka’ya çocuklardan yoğun ilgi

Haydi çocuklar tiyatroya

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın Zümrüdü Anka isimli oyunu orta tatilde bulunan çocuklarla buluştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin orta tatilde bulunan çocuklara fiyatsız tiyatro oyunları ağır ilgi görüyor. Bir haftalık orta tatilde 3 çocuk oyunu 7 gösterimde fiyatsız olarak çocuklar ile buluşuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından hazırlanan programda Elbise Var İnsan Yok İnsan Var Elbise Yok, Zümrüdü Anka ve Sır oyunları çocuklar için sahneleniyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yıldız Kenter Sahnesi’nde sahnelenen Zümrüdü Anka isimli çocuk oyunu da orta tatilde bulunan çocuklar tarafından beğeniyle izlendi. Ali Eyidoğan’ın yazıp yönettiği Mehmet Özgür’ün Genel Sanat Direktörlüğünü yaptığı Zümrüdü Anka, çocuklara keyifli bir tiyatro şöleni yaşattı. Oyunu beğeniyle izleyen çocuklar Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

OYUN ÖZETİ

Felaketlerin gölgesinde bunalan ve bir çıkış yolu arayan bütün kuşlar, Hüthüt’ün önderliğinde padişahlarını bulmak için yola çıkmaya karar verirler. Efsaneye nazaran Kaf Dağı’nda yaşayan Zümrüdüanka kuşların padişahıdır ve onlara yalnızca o yardım edebilir. Ancak ona kavuşabilmek için Yedi Yol’dan geçmeleri gerekmektedir. Sabır Tarlası’ndan, Aşk Denizi’nden, Beceri Dağı’ndan, Cömertlik Vadisi’nden, Birlik Mağarası’ndan, Hayret Ormanı’ndan ve Yokluk Çölü’nden geçebilmek hiç de kolay değildir. Zümrüdüanka’ya kavuşabilmek için Yedi Yol’dan geçmeyi göze alan kuşlar, bu seyahat sırasında eksilerek, kalanlarla güçlenerek, binbir zorlukla ve imtihanla Kaf Dağı’na varırlar. Orada gördükleri şey ise beklediklerinden çok farklıdır. Yedi Yol’u muvaffakiyetle tamamlayan kuşlar, artık padişahlarına kavuşmuşlardır. Zümrüdüanka’nın sırrına yalnızca bu kuşlar erebilmişlerdir.

HAYDİ ÇOCUKLAR TİYATROYA

18-19-20 Kasım tarihlerinde saat 14.00’te de Sır oyunu çocuklar ile buluşacak. Davetiye ile girilebilecek oyunlar için 249 53 26 numaralı telefondan bilgi alınabilir. Çocuk oyunlarının davetiyeleri Yıldız Kenter Sahnesi yanı Karaalioğlu Parkı girişindeki gişelerden temin edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu