Yaşam

Trump Sanat Galerisi’nde yeni sergi:

Trump Arka Galeri’de yeni stant:

‘La Harmonia Del Contrastes’  (Zıtlıkların Uyumu)’

Sanatçı Cem Özerol’un hem renk hem de dokudaki asimetri ve kontrastları spatula ve yağlıboyanın gücüyle yansıttığı ‘La Harmonia Del Contrastes (Zıtlıkların Umudu)’ isimli standı Trump Arka Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor. Stand Kasım ayı boyunca görülebilir.

Trump Mall’da bulunuyor Trump Arka Galerisi, sanatçı Cem Özerol  ‘la  Harmonia Del Contrastes (Zıtlıkların Uyumu)’  adlı sergisine Kasımay boyunca konutlara ev sahipliği yapacak.

Spatula ve yağlıboyanın gücüyle eserlerinde hem renk hem de dokudaki asimetri ve kontrastları yansıtan sanatçı Cem Özerol, fotoğrafçılığın genel kurallarından biri olan fotoğrafta asimetrinin her zaman ilgisini çektiğini söylüyor. Bir tabloya bakıldığında bir tabloyu güzel yapan ilk unsurun muhtemelen simetri olduğuna dikkat çeken Özerol, “Sanat eseri diyebileceğimiz her tablonun içine girip detaylarına ya da figürlerin duruşlarına baktığınızda figüratif bir tablo ise o eserdeki asimetriyi görebilir ve bu asimetrilerin toplamının göze hoş gelen bir sanat ve simetri eseri olduğunu görebilirsiniz.” “Bunu anlamak beni her zaman heyecanlandırmıştır” diyor.

Picasso’nun etkisi…

Mikro ölçekte zıt renkler ve zıt spatula hareketleriyle, makro açıdan bakıldığında göze hoş gelen bir simetri ve uyum yakalamaya çalıştığını belirten Özerol, şöyle konuştu: “Her zaman üzerinde yaşadığımız dünyanın ve insanların kendileri de zıtlıklarla doludur ve eğer bu zıtlıklar olmasaydı burası sıkıcı bir yer olurdu.” Stand isminin neden İspanyolca olduğunu şöyle anlatıyor: “Başta Picasso olmak üzere birçok İspanyol ressamda bahsettiğim zıtlıkları gördüm ve bana onları hatırlatsın ümidiyle sergiye İspanyolca bir isim vermek istedim.”

“Resimler beni ölümsüz kılıyor”

Kalın yağlı boya ve spatulanın birleşimi nedeniyle ağır dokulu fotoğraflar gören sanatseverlerin, tabloya dokunup ellerini üzerinde gezdirmek istediklerini belirten Cem Özerol, bunun kendisini ölümsüz kıldığını söylüyor: “Bu dokunuşlar çok varoluşsal bir tatmin yaratıyor. Benim için. Çünkü her birimiz zamanı geldiğinde bu dünyadan ayrılacağız ama bu resimler var olmaya devam edecek. Karıştırdığım ve yaparken tek tek dokunduğum boyaya zaman zaman başkaları da dokunacak. Belki bu bana sonsuz bir varoluş sağlayacaktır. Bu sergiyi ziyaret edeceklere de bu duyguyu aktarmayı umuyorum” dedi.

Küratörü Kenan Bahadır DerreÜstlendiği stand 30 Kasımdeğin Trump Alışveriş Merkezi’nin B2 katında bulunan Trump Arka Galerisida ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

arac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu